ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10906627
*
nr 1090 6627
Spegel
3 delad, 64x75
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2017
kl 20:22:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 19:30:25
1
500 kr
16/2 19:52:49
2
500 kr
16/2 19:52:49
1
500 kr (Budbetjänt)
16/2 19:53:11
2
600 kr
17/2 08:03:47
2
800 kr
18/2 12:13:09
1
800 kr
18/2 12:13:09
2
800 kr (Budbetjänt)
18/2 12:13:35
1
900 kr
19/2 18:24:06
2
Vinnande bud
19/2 18:24:37
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1090 6627
Spegel
3 delad, 64x75
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 19:30:25 | 1 | 500 kr |
16/2 19:52:49 | 2 | 500 kr |
16/2 19:52:49 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
16/2 19:53:11 | 2 | 600 kr |
17/2 08:03:47 | 2 | 800 kr |
18/2 12:13:09 | 1 | 800 kr |
18/2 12:13:09 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
18/2 12:13:35 | 1 | 900 kr |
19/2 18:24:06 | 2 | Vinnande bud |
19/2 18:24:37 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02